لاینر شیر پروانه ای آلمینیوم دار کارخانه، صنعت istgah com | کسری سارانلاینر شیر پروانه ای آلمینیوم دار کارخانه، صنعت istgah com | کسری ساران

هر گونه تغییر در این پیکربندی به دلیل نصب نادرست به طور مستقیم بر رتبه فشار و گشتاورهای نشستن/نشیمن شدن اثر می گذارد. در این نوع از شیرهای پروانه ای دیسک از مرکز شیر پایین‌تر قرار گرفته است. بهتر است بدانید که وجود Double Offse سبب راحت‌تر عمل کردن شیر در زمان باز و بسته شدن می‌شود وهمچون شیر Zero Offset از نشیمنگاه نسبتا مقاومی برخوردار است. اکثر مشکلات مربوط به شیر های پروانه در این زمینه مستقیماً با نصب ضعیف مرتبط است. به همین دلیل بهتر است که هنگام انجام کار لوله کشی و نصب شیر خود ، بهترین روش را در نظر بگیرید.

  • با این حال، به دلیل زینک زدایی برنج توسط کلر، آنها در مدیریت آب با مقادیر زیاد کلر (به عنوان مثال، آب دریا و آب استخرها) قابل استفاده نیستند.
  • یک اهرم که از دو قسمت ثابت و متحرک تشکیل شده است، باعث چرخش دیسک و درنتیجه باز و بسته شدن شیر می شود.
  • شیرهای پروانه‌ای می‌توانند در سبک‌های مختلف بدنه باشند تا با نیازهای مختلف سیستم‌های پایپینگ مطابقت داشته باشند.
  • از دیگر کاربردهای حائز اهمیت این محصول می توان استفاده در سیستم های خنک کننده آب و هوا و سرویس های فشار آب و بخار را عنوان کرد.
  • به طور طبیعی، شیرهای پروانه ای در اندازه ها و پیکربندی های طراحی مختلف برای ارائه عملکرد کنترل جریان خاص تولید می شوند.

2- جداول از پیش تعریف شدهدر استانداردهای طراحی سیستم های اطفای حریق همچون NFPA و BS جداولی بر اساس مساحت و مشخصه های ساختمانی وجود دارند. البته این روش نیز دقیق نبوده و همنچون روش شماره یک تنها تخمینی کلی از سیستم ارایه می دهند. 3- محاسبات هیدرولیکی با نرم افزارهامحاسبات از طریق نرم افزارهای مهندسی دقیق ترین روش جهت محاسبات هیدرولیکی می باشد. نرم افزارهای متداول در این حوزه ٍ PDMS، Auto-Shrink و Elit می باشد. که نرم افزار Elit با وجود قدیمی و ساده تر بودن این نرم افزار نیز مورد تایید سازمان آتش نشانی نیز می باشد.

معایب استفاده از شیر پروانه ای چیست؟

شیر پروانه ای PP در آبزی پروری، تصفیه آب و فاضلاب، تولید مواد شیمیایی و غیره استفاده می شود. شیر های پروانه ای افست سه گانه برای مدیریت بخار پرفشار و فوق گرم، مایعات و گازهای با دمای بالا و مواد شیمیایی خورنده که توسط شیر پروانه ای هایی که با صندلی های نرم قابل کنترل نیستند، ایده آل هستند. این شیرها معمولاً در نیروگاه ها (به عنوان مثال، شیرهای روشن و خاموش برای دیگهای بخار)، پردازش نفت و گاز، تولید مواد شیمیایی، تولید خمیر و کاغذ و خطوط لوله دریایی استفاده می شوند. این نوع شیر برای خطوط لوله کشی که ضخامت کمی دارند، قابل استفاده است. در واقع شیر پروانه ای بدنه باریک، دارای مشخصات شیرهای باترفلای ولو ویفر لاگ می باشد.

شیر پروانه ای ویفری چیست:

این قطعه با استاندارد API 609 و استاندارد DIN EN593(DIN3354) طراحی می شود، تست Butterfly valve مطابق استاندارد API 598 و یا استاندارد DIN EN12266 ویا استاندارد ISO 5208 انجام می شود. • از این نوع شیرآلات نمی‌توان در فشارهای بسیار بالا استفاده نمود. شیر های خیس شده بدنه و ساقه شیر خود را در معرض رسانه های روان قرار می دهند. در ولوهای جک بادی برای باز و بسته کردن شیر از نیروی محفظه هوای فشرده یا گازهای بی‌اثر فشرده استفاده می‌شود. شیرهای بزرگ معمولاً مجهز به گیربکس هستند و به همین علت هزینه بالاتری دارند.

چرخاندن میله از طریق دستگیره، دیسک را به صورت موازی یا عمود بر جریان قرار می‌دهد. زمانیکه صفحه در زاویه قائم یا عمود بر خط مرکزی لوله قرار دارد، شیر بسته است. وقتی که صفحه  به اندازه 90 درجه بچرخد تا صفحه دیسک را با خط مرکزی لوله هم تراز کند، در واقع شیر کاملاً باز است و سیال می‌تواند از آن عبور کند. همچنین می‌توان برای کنترل جریان (نیمه باز/بسته کردن جریان) شیر را به تدریج باز یا بسته شیر صافی کرد. به طور طبیعی، شیرهای پروانه ای در اندازه ها و پیکربندی های طراحی مختلف برای ارائه عملکرد کنترل جریان خاص تولید می شوند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار